Pompowanie małych balonów helem, czy to ma sens?

Pompowanie małych balonów helem, czy to ma sens?

Pompowanie małych balonów helem, czy to ma sens?

Wielu z Państwa zadaje nam pytania, czy jest możliwość dmuchania małych balonów helem? Czy balony literki lub małe balony lateksowe, po napompowaniu będą się unosić? Wielu naszych klientów zastanawia się czy ma to sens. Już tłumaczymy. Balony foliowe w postaci małych literek sprzedawane przez nas, mają najczęściej o wysokość około 35-40cm. Każda litera wykonana jest z folii i posiada różną objętość. W naszej ofercie posiadamy balony literki w kolorach złoty, czerwony, różowe złoto, srebrny. Ponadto posiadamy w ofercie duże balony w rozmiarze XL, w postaci cyfr oraz różnych wzorów i kształtów. Również sprzedajemy balony lateksowe gładkie, bądź z różnego rodzaju nadrukiem.
Wszystkie nasze "zeppeliny" można nadmuchać zarówno za pomocą własnych płuc, jak również można wpuścić do nich sprężone powietrze czy też hel. Nasze balony wykonane są z wysokiej jakości materiałów dlatego prezentują się wyśmienicie. Posiadamy jedynie produkty wysokiej jakości.

Czy zatem warto dmuchać małe balony helem?

Tutaj musimy przypomnieć sobie lekcje fizyki. Z uwagi na małą objętość helu który zmieści się w małym balonie oraz stosunkowo dużą wagę samej folii, balon ten w rzeczywistości nie jest w stanie się unieść. Powoduje to, że balon co prawda będzie nadmuchany, ale w tym przypadku nie uzyskamy żądanego efektu. Oczywiście można polemizować w zakresie użytego helu i jego klasy, ale powiedzmy sobie szczerze, że w tym przypadku koszty nadmuchania takiego balonu będą wysokie i nie każda firma posiada hel wyższej klasy z przeznaczeniem do dmuchania balonów. Odpowiadając na pytanie stawiane na wstępie, koszty dmuchania helem małych balonów literek o wysokości do około 40cm nie ma sensu, gdyż i tak nie zostanie osiągnięty żądany efekt. Balon ten najzwyczajniej w świecie nie wzniesie się na wysokości, tak jak ma to w przypadku innych balonów o większej objętości. Dlatego zalecamy dmuchanie takich balonów metodą tradycyjną.

A co jeżeli klient się uprze? Jak to mówią "Nasz klient, nasz Pan". Oczywiście i takie rodzaje balonów jesteśmy w stanie nadmuchać, nie mniej jednak, przed tą czynnością uprzedzimy, naszego nabywcę, że balony mogą się nie wznosić. 

Napełnianie dużych balonów helem!

Inaczej sprawa ma się w przypadku prezentowanych przez nas balonów o większych rozmiarach. Tu sprawa wygląda całkiem odmiennie. W przypadku większej objętości balonów, ilość wtłoczonego do środka helu jest znacznie większa, a zatem jego siła unoszenia też jest inna. W tym przypadku jak najbardziej zalecamy do pompowania użycia helu. Dzięki napełnieniu dużego balonu helem, zacznie się on unosić.

Jak pompować duże balony lateksowe helem?

W przypadku balonów lateksowych o rozmiarze 12 cali, balony te można pompować helem. Balony te z pewnością będą się unosiły. Każdy balon o średnicy 12 cali posiada objętość 0.01 m3 . Balony można napompować zarówno w naszym punkcie w Kętrzynie, jak również można zakupić u nas butlę z helem do samodzielnego napełniania balonów. Przy okazji zakupu doradzamy, aby w przypadku balonów lateksowych zaopatrzyć się również w żel uszczelniający. Dzięki jego zastosowaniu przedłużona zostanie żywotność napompowanego balonu nawet do 35dni. Dzięki takiemu rozwiązaniu przygotowanie sali weselnej, czy też komunii, urodzin, nie musi odbywać się w dniu imprezy. Użycie ŻELU oszczędza z pewnością czas i nerwy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dla dekoratorów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl